January 31, 2013

Berisha do intervistohet nga ‘gazetarja’ pa te brendshme qe intervistoi Ivica Daçiç

Gazetare te besuar qe bejne copy-paste deklaratat politike te selise blu njoftojne se pasi ka pare intervisten e homologut Ivica Dacic perballe gazetares simpatike serbe (lajmin dhe videon mund ta gjeni dhe ketu), figura nr 1, 2 dhe 3 ne Shqiperi e Kosove: Sali Berisha ka shprehur deshiren te intervistohet …Read the Rest

Dritan Prifti: Enderra ime ne sirtar “Kinematografia”
January 20, 2012

Dritan Prifti: Enderra ime ne sirtar “Kinematografia”

Nga nje telegram ambasadash te nxjerre nga kanali i mirenjohur televiziv OpaaLeaks, ka rrjedhur informacioni me i fundit qe tregon …Read the Rest

Seriali 100 Vitrinat, qysh nga koha e Ilirëve?
March 14, 2011

Seriali 100 Vitrinat, qysh nga koha e Ilirëve?

Sipas një hulumtimi nga studiues të ndryshëm të Universitetit të Torinos, ka dalë me përfundimin se seriali “100 vitrinat” ekziston …Read the Rest

Njeriu i shekullit sipas trillime.com eshte Lek Plepi
March 7, 2011

Njeriu i shekullit sipas trillime.com eshte Lek Plepi

Te nderuar miq, Pas verejtjes se interesit te njerezve qe merren me pune te kota, kemi vendosur te shpallim njeriun …Read the Rest

Sondazhi: Nënat e politikanëve janë më të famshme se politikanët
January 30, 2011

Sondazhi: Nënat e politikanëve janë më të famshme se politikanët

Sipas një sondazhi nga Klubi për Politikë të jashtme i bërë në të gjitha lokacionet e Kosovës, shumica e shqiptarëve …Read the Rest

January 30, 2011

Michael Frontzeck – Borussia M’gladbach është gati ta fitojë titullin në Bundesligë

Menaxheri i skuadrës Borussia M’gladbach deklaroi për media-t se kjo skuadër i ka gjasat më të mira se çdo skuadër …Read the Rest

January 30, 2011

Bang Bang – TV më i shikuar gjatë fushatës parazgjedhore, zgjedhjeve, si dhe pas tyre në Kosovë

Një hulumtim i bërë nga gazetarët e “trillime”, ka sjellë përfundimin se TV kanali më i shikuar para, gjatë, dhe …Read the Rest

Berisha i pergjigjet Aldo Bares: “Bolet me dore”
November 18, 2010

Berisha i pergjigjet Aldo Bares: “Bolet me dore”

Gjerat jane acaruar ne Shqiperi pasi kaçaku Aldo Bare ka kercenuar Berishen per nje tufe bageti. Nga kanxhellat prapa burgut, …Read the Rest

Albumet e Majkell Xhekson jane me te bukur tani qe ai ka vdekur
October 28, 2010

Albumet e Majkell Xhekson jane me te bukur tani qe ai ka vdekur

Ish kengetari i muzikes POP Michael Jackson, i cili eshte i njohur per albume si Thriller, per kercime si Ecja …Read the Rest

50 Qindarkeshi kerkon dashurine ne Twitter dhe e gjen ne Roskovec
September 23, 2010

50 Qindarkeshi kerkon dashurine ne Twitter dhe e gjen ne Roskovec

Mund te jesh i famshem por kjo nuk do te thote se dashurine mund ta gjesh pa u lodhur. Kengetari …Read the Rest

Partizani ne merkato, Xhani do sjellim Robinjon ne Shqiperi
August 25, 2010

Partizani ne merkato, Xhani do sjellim Robinjon ne Shqiperi

Sulmuesi Brazilian i Manchester City, Robinho eshte ne shitje. BBC ne kete artikull njofton se Robinho nuk eshte ne planet …Read the Rest

Page 1 of 2312345»...Last »